מאסטרים ומאמנים

היסטוריית סגננות הלחימה, המאסטרים והמאמנים

ג'יט קון דו  - דרך האגרוף המיירט

פותח על ידי רב אמן הלחימה סי ג'ו ברוס לי בשנת 1967 וממשיך להתפתח בכל יום כמשנתו המפורסמת.

בגיל 16 ברוס לי התקבל כתלמיד אצל מאסטר ייפ-מאן. מאסטר ייפ-מאן לימד את ברוס לי הצעיר את יסודות שיטת הווינג צון. בהגיע ברוס לי לגיל 21 עבר להתגורר בארצות הברית שם המשיך לחקור את שלל שיטות הלחימה בכל ההיבטים.

 

במהלך בדיקתו את שיטות ואומניות הלחימה נוכח לדעת, כי השיטה שאותה למד - שיטה הנחשבת למעשית ויעילה ביותר בעולם אומניות הלחימה הסיניות - "קונג פו", היא לא בהכרח תמיד 'עובדת' וגם אם כן, לא על כך אחד, לא תמיד מסתדרת עם כל טווח, בנוסף ראה ברוס לי שישנם תנועות ארוכות ומיותרות ועוד כהנה.

בין היתר, כל עניין המסורת והשמרנות של עולם הלחימה והתרבות הסינית, הסלידו אותו, וגרמו לו לצאת לעולם הרחב, בכדי לדעת וללמוד.

בהמשך מחקריו ולימודו אומניות הלחימה שונות, הבין וראה שלמרות בסיס לימודיו, ערכי התרבות והלחימה עליהם חונך, אינם בהכרח נכונים.

 

שושלת מאסטרים מברוס לי עד אופיר משה

 

העבודה, המחקר, הסגנון, והתוצאה המדהימה והיוצאת דופן (רבים וטובים יגדירו אותה כ'מקדימה את זמנה') והשיטה - האומנות עליה עבד ואותה פיתח ידועים לנו כ"ג'יט קון דו" - דרך האגרוף המיירט.


בשנת 1967 סי ג'ו ברוס לי החל מגבש את מה שנודע לימים כ"ג'יט קון דו" ברבות השנים, השיטה המשיכה, וממשיכה להתפתח בהתאם לתוכן אותו לימד והעקרונות על פיהם יישם, וחזונו העצום.

במשך הזמן היו לו מספר תלמידים ביניהם: טד וונג, סטיב גולדן, ודן אינוסאנטו. תלמידיו העבירו את האומנות כל אחד על פי דרכו הוא, איך שהם ראו לנכון על פי לימודיהם והעקרונות שהם ספגו מסי ג'ו ברוס לי. בין תלמידיהם: שון מדיגן, פול וונאק, פיטר איסטלנד, ג'ף קלאנסקי.

 

סי-פו אופיר משה למד מפיטר איסטלנד ומג'ף קלאנסקי.

מדריך בכיר

גל דוד אלמליח


מתאמן באומנויות לחימה מגיל 12. נחשף לראשונה לאומנויות לחימה יפניות 
עוסק: קראטה - שוטוקאן, קיוקושינקאי, 

 

מדריך ראשי 
סי פו אופיר משה

אמן לחימה המשלב בטוב טעם את שני זרמי הג'יט קון ן דו המובילים בדרך יחודיית.

מדריך בכיר

צבי פרקש


מתאמן באומנויות לחימה מגיל 16. נחשף לראשונה לאומנויות לחימה סיניות.

עוסק: ווינג צו'ן, וו-שו צ'אנג צו'אן